אודות עמותת קול רנה

עמותת "קול רִנה" הוקמה לזכרה של רִנה שנרב הי"ד, אשר נרצחה ביום שישי כ"ב אב תשע"ט, 23.8.2019, במעין "עין דני" הסמוך לישוב דולב. עם הכאב הגדול לאחר הירצחה, החליטה המשפחה להמשיך ולהפיץ את האור המיוחד של רִנה, מתוך בחירה בחיים, חיבור ואהבה לתכונות המיוחדות ולערכי החסד שאפינו את רִנה ז"ל.

העמותה הוקמה ע"י בני משפחתה וחברותיה של רִנה, והיא מפעילה ומקיימת פרויקטים פרטיים וציבוריים בקנה מידה ארצי, מתוך נכונות ושאיפה להתרחב ככל הניתן. הפרויקטים השונים כולם עוסקים בחסד ובהפצת טוב ללא כוונת רווח, מתוך רצון להאיר, להיטיב ולהרבות חסד ומידות טובות בעולם.

הרב איתן שנרב – יו"ר העמותה

"הַעִידֹתִי בָכֶם הַיּוֹם אֶת הַשָּׁמַיִם וְאֶת הָאָרֶץ הַחַיִּים וְהַמָּוֶת נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ"

מסביר רש"י: אני מורה לכם שתבחרו בחלק החיים.

מאז שאבדנו בפיגוע הרצחני שנעשה ע" י בני עוולה, את בתנו רנה המתוקה הי"ד החלטנו לקיים את ציווי הקב"ה ולבחור בחיים- חיים של חסד ונתינה, חיים של הפצת שם ה' בעולם. וחלק מבחירת החיים היא לבחור – בעזרתכם להמשיך את מורשתה של רנה , מורשת החסד , התורה והאחדות ולהעצים את המפעל שכבר החל לכל עם ישראל בכל מקום שהם בשמחה ובעוצמה. הם רצו להחריב, אנחנו באים לבנות ולהרחיב.

מתניה שנרב – מנכ"ל העמותה

בבוקר יום שישי כ"ג באב, ערב שבת קודש פרשת עקב תשע"ט , נרצחה רנה שנרב, ונפצעו אביה ואחיה, בדרכם למעיין – דני בסמוך לדולב. אירוע זה זעזע את המשפחה המצומצמת והרחבה, ואת האומה כולה. בעקבותיו נחלצנו להתגייס להפצת דרכה. בהדרכתו של הרב איתן שנרב – אביה של רנה הי"ד, החלטנו לבחור בטוב, מפעלות החסד הרבים של המשפחה שהתרכזו בעיר לוד – מקום משכנם, כבר הופכים בעזרת מתנדבים רבים – למפעלים ארציים ולאומיים, הוקמה עמותה עצמאית, גויסו מתנדבים כרכזי תחומים ופעילים מרכזיים. יהי רצון שתצמח ברכה במעשה ידנו, ונזכה להגביר חסד ותורה בעם ישראל, בדרך שהורישה לנו רנה  הי"ד.