"להדליק נרות בכל העולמות - זוהי שבת" (זלדה)

מדי שבת, סביב שולחנות ערוכים, כשריח התבשילים באוויר, מתכנסים עשרות אנשים לסעוד יחד את סעודת השבת. מבוגרים וילדים, בעלי משפחות קשי יום ומבוגרים בודדים, עולים חדשים וותיקים, מבני כל עדות ישראל- כולם הופכים מדי שבוע למשפחה אחת- משפחת "שולחן השבת".

׳שולחן השבת׳ הוא מיזם מבורך מאין כמותו שמתרחש כבר מספר שנים ברחבי הארץ. במהלכו, מוקמות ונערכות על ידי אנשים פרטיים או קבוצות סעודות ערב שבת וחג הפתוחות לציבור הרחב, ומספקות מענה לעשרות אנשים הזקוקים למקום שיארח אותם בערבי שבתות משתתפים קבועים הרואים בו את ביתם ומשתתפים בסעודות באופן קבוע.70 ל-40וחגים. סביב כל שולחן ישנה קהילה של בין

בחודשים האחרונים זכינו לראות עוד ועוד מקומות אשר מאמצים את המיזם המבורך ומקימים שולחנות שבת במקומות רבים. והתגובות הנרגשות לא מאחרות להגיע…

רנה הי״ד נלקחה מאיתנו ערב שבת, ממש שעה קלה לאחר שהניחה מידיה את הכנות תבשילי השבת, עליהם טרחה באהבה. שולחן השבת הוא מיזם שיקר מאוד לליבנו, ואנחנו שמחים לספק מערך תמיכה לארגון הסעודות לכל מי שמעוניין להשתתף בפרויקט.

האוכל המוגש בשולחן השבת נקנה ומבושל על ידי משפחות מהעיר/ישוב, המוסיפות לארגוני השבת שלהן מדי שבת עוד תבנית אוכל או מצרך בסל הקניות עבור סעודה זו. כמו כן, מדי שבת סועדות בכל אחד משולחנות השבת שתי משפחות של חברי המארגנים, המנהלות את הסעודה מבחינה טכנית ותוכנית. בחשיבה ובארגון של הסעודה אנו מקפידים על אווירה נעימה ומשפחתית ותחושת כבוד כלפי הסועדים. השולחנות נערכים ע"י המתנדבים תוך מחשבה על הפרטים הקטנים והמראה האסתטי. את הסעודה מלווים זמירות שבת- כמנהגי העדות השונות וריקודים. דברי תורה נאמרים ע"י המתנדבים והסועדים כאחד. חידות על פרשת השבוע ופינת משחקים עבור הילדים הרבים המתארחים בסעודה גם מתקבלים בשמחה! הסועדים מרגישים גם הם חלק מהארגון ומהעשייה, ומשתתפים באופן פעיל בהתארגנות במהלך הארוחה. על מנת ליצור גיבוש ותחושת משפחה, נפגשים הסועדים בשולחן השבת יחד עם משפחות הצוות לאירועים כמסיבת חנוכה, סעודת פורים וכד׳, יחד עם טיולים בארץ מספר פעמים בשנה. החגים כולם מתקיימים בשולחנות השונים.

באחד מלילות הסדר אשר התרחשו כחלק מהפרויקט, שיתף אותנו אחד הסועדים בהרגשתו: ״ארבעים שנה אני עושה את ליל הסדר לבד בבית. מה אנחנו צריכים בחיים? רק אהבה. וזה מה שאתם נותנים לנו. תודה רבה שנתתם לי טעם לחיים שלי".

בשנה האחרונה, לאחר הפיגוע בו נלקחה מאיתנו רנה שנרב הי"ד, החלה בשורת שולחנות השבת להאיר במקומות נוספים בארץ. נכון לכתיבת שורות אלו נפתחו כעשרה שולחנות שבת נוספים לעילוי נשמתה מצפון לדרום )עכו, כרמיאל, חדרה, נוף הגליל, חולון, באר שבע, שדרות, אשקלון..( ועוד רבים עתידים לקום בקרוב!

עמותת ״קול רנה״ מסייעת בתקציב למימון הסעודות וארגונן.

מעוניינים לקבל עוד פרטים? צרו איתנו קשר בטלפון 051-501-8722